Publikacje

Zioła w służbie urodzie – Skrzyp polny

Skrzyp polny to dziko rosnąca w Polsce niepozorna roślina o właściwościach leczniczych. Niepozorny z wyglądu skrzyp, często traktowany jest jako niechciany chwast. Niesłusznie ponieważ bogactwo zawartych w nim składników mineralnych ma dobroczynny wpływ nie tylko na nasze zdrowie, ale także na nasz piękny wygląd.

Skrzyp polny na dolegliwości

Skrzyp polny wykazuje silne działanie moczopędne, dzięki czemu jest idealnym i naturalnym preparatem niosącym pomóc w przypadku zapalenie pęcherza i schorzeń dróg moczowych. Jednak skrzyp polny najbardziej znany jest ze swojego dobroczynnego działania na rzecz wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Miesięczna kuracja skrzypem to gwarancja, silny i zdrowych paznokci, nawet u osób które wcześniej borykały się z problemem łamliwych i cienkich paznokci. Pozytywne efekty picia naparów lub zażywania tabletek ze skrzypem widoczne na przykładzie włosów i paznokci zawdzięczamy wysokiej zawartości krzemu. Ponad to skrzyp polny wykazuje właściwości uspokajające. Jest także środkiem, który może być stosowany pomocniczo u Pań, mających problem ze zbyt obfitymi miesiączkami.