Medycyna, zdrowie, uroda, Publikacje

Usuwanie brodawek

Zabiegi dermatologiczne

Usuwanie brodawek należy do jednych z powszechnych zabiegów w dermatologii oraz możliwości medycyny estetycznej w Krakowie. Osoby zarażone wirusem brodawczaka powinny dla swojego zdrowia i bezpieczeństwa profilaktycznie usunąć brodawki, jeśli takowe posiadają. Brodawki należą do zmian skórnych za które właśnie odpowiedzialny jest tenże wirus. Infekcja ta jest bardzo łatwo przenoszona, toteż zarażenie się nią należy do częstych sytuacji  – przenosi się ona również poprzez naskórek, także wirusem możemy się zarazić już poprzez samo podanie ręki.

Jak usunąć brodawkę

Jednakże usuwanie brodawek nie należy do najłatwiejszych, bowiem bardzo łatwo przy próbie usunięcia dochodzi do przenoszenia się brodawek, na przykład z jednego palca na drugi. Jest to zjawisko tak zwanej autoinokulacji. Decydując się na usunięcie brodawek musimy mieć świadomość, że możliwe jest to na wiele sposobów.

Po pierwsze naszym początkowym krokiem powinno być skierowanie się do dermatologa, aby określił właściwości brodawek na nas występujących i przepisał odpowiednio dobrany preparat – oparte są one głównie na kwasie mlekowym lub salicylowym. Dermatolog może też nam przepisać plastry na odpowiednie rodzaje brodawek.

Skuteczna kuracja

Żeby taka kuracja przyniosła skutki musimy być regularni w stosowaniu naszego środka (jego stosowanie powinno odbywać się 2-3 razy dziennie), gdyż bez odpowiedniej rutyny brodawki szybko nie znikną. Innym sposobem na usuwanie równie popularnym, a przede wszystkim skutecznym jest krioterapia (polegająca na zamrażaniu zmian skórnych) oraz laser, który jednak stosowany jest głównie wobec brodawek występujących w okolicach stóp, nigdy na dłoniach.

Koszt usunięcia brodawki

Ostatnią metodą z jakiej możemy skorzystać jest forma nazywana łyżeczkowaniem, która zajmuje się usuwaniem zwykłych brodawek oraz tych znajdujących się na stopach. Jednak przy tej opcji istnieje duże ryzko, iż po zabiegu usuwania brodawek, brodawka odrośnie i zabieg ten będzie musiał zostać zrealizowany ponownie.

Usuwanie brodawek w Krakowie nie będzie dużą trudnością dla nas. Wystarczy, że znajdziemy odpowiedniego dermatologa lub placówkę medycyny estetycznej, sprawdzimy renomę oraz doświadczenie i umówimy się na wizytę.