Medycyna, zdrowie, uroda

Suszarka do butelek i smoczków – warto?

Dbamy o naszego malucha, jego zdrowie i prawidłowy rozwój. Staramy się jak tylko możemy, by każdego dnia czuł się jak najlepiej i by niczego mu nie brakowało. W takim razie zdecydowanie powinniśmy pomyśleć także o kwestii mycia i suszenia butelek i smoczków.

Czy suszenie jest konieczne?

Wilgoć sprawia, że bakterie mają lepsze pole do rozwoju, a nie chcielibyśmy, by nasz maluch zachorował. Dlatego właśnie tak istotne jest prawidłowe osuszanie butelek i smoczków, z których korzysta dziecko zwłaszcza przez pierwsze pół roku swojego życia.

Mycie, wyparzanie i suszenie

Odpowiednie dbanie o butelki opiera się na trzech etapach:

  • Mycie – każda butelka powinna być każdorazowo dokładnie myta najlepiej z wykorzystywanie specjalnej szczotki do butelek oraz z odpowiednim płynem. Dzięki temu pozbędziemy się resztek jedzenia. Możemy także myć butelki w zmywarce, a wtedy trzeba zadbać o to, by w środku nie pozostały resztki mleczka
  • Sterylizacja – polega na wyparzaniu, wykorzystaniu mikrofalówki lub specjalnego urządzenia do sterylizacji.
  • Osuszanie – i na koniec suszenie. Jest to równie ważny etap jak poprzednie i trzeba do niego odpowiednio podejść. Nie powinno się osuszać przy pomocy ścierki czy ręcznika. Mogą pozostawić pod sobie drobinki, bakterie (zwłaszcza gdy już były używane). Nie warto też korzystać z normalnej suszarki na naczynia, bo wilgoć na niej może doprowadzić do tworzenia się bakterii. Najlepszym rozwiązaniem jest zatem suszarka do butelek i smoczków.

Wybór odpowiedniej suszarki do butelek i smoczków

Na rynku można znaleźć niejeden produkt i nie zawsze wiemy, który z nich najlepiej nada się w naszym przypadku. Taka suszarka do butelek i smoczków powinna być tania, niewielka, a przede wszystkim przydatna w naszej kuchni. Niektóre modele można regularnie myć w zmywarce, co także jest sporym ułatwieniem w utrzymaniu jej w czystości. Poza tym powinna być wykonana z materiałów bezpiecznych dla dziecka.

A kiedy przestanie być konieczna dla dziecka, można na niej równie dobrze suszyć kubki i filiżanki. Ponadto niektóre modele można nawet złożyć i zabrać ze sobą na wyjazd, co także jest świetnym rozwiązaniem i bardzo przydatnym.

Zobacz na: www.nanobebe.pl/product,suszarka-do-butelek-i-smoczkow,18634