Publikacje

Rolety, czy żaluzje – na co postawić?

Rolety i żaluzje idealnie sprawdzają się w roli osłony w oknach. Są fantastycznym rozwiązaniem do domów, mieszkań, ale również biur i sklepów. Na co się zdecydować? Postawić na żaluzje, czy może jednak rolety?

Rolety do pomieszczeń

Po mistrzowsku w roli ochrony przed światłem sprawdzają się właśnie rolety. Jest to propozycja w wielu wariantach kolorystycznych. Dodatkowo rolety można zamówić na wymiar, więc nie istnieje obawa, że coś będzie odstawało lub okaże się za wąskie. Dzięki temu, że rolety są stosunkowo tanią propozycją można zaopatrzyć się w nie do każdego pomieszczenia.

Ich zaletą jest możliwość regulowania zasłonięcia okna. To genialna opcja do wszystkich pokojów, ale także pomieszczeń biurowych, gdzie niezbędna jest ochrona przed słońcem. Rolety są znane na polskim rynku już od wielu lat. Przez cały czas mimo powstawania nowych opcji cieszą się ogromną popularnością wśród kupujących.

Żaluzje okienne

Inną opcją, która również pełni funkcję osłony przed słońcem jest użycie żaluzji okiennych. Mogą one być zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Dzięki temu, że są one bardziej wytrzymałe niż rolety, z powodzeniem pełnią funkcję ochrony przed złodziejami, którzy mogą chcieć włamać się do domów i mieszkań. Jest to świetne rozwiązanie w okolicy, w której bardzo często dochodzi do włamań.

Żaluzje są świetnym zabezpieczeniem przeciwkradzieżowym, jednak nie gwarantują całkowitego wykluczenia włamania. Żaluzje są często wykorzystywane również w tych lokalizacjach, w których jest bardzo duże nasłonecznienie. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania śmiało można uchronić się od rażących promieni słonecznych. Wybór tych produktów również jest ogromny. Znajdują one zastosowanie zarówno w lokalizacjach mieszkalnych, jak i w biurach, czy sklepach.

Warto rozważyć obie propozycje ze względu na zapotrzebowanie. Zarówno rolety, jak i żaluzje są do kupienia w różnej kolorystyce i rozmiarach. Z powodzeniem spełniają również swoje funkcję,  jakimi są ochrona przed słońcem oraz wścibskimi spojrzeniami sąsiadów. Żaluzje dodatkowo w jakimś stopniu pełnią rolę przeciwkradzieżową. Obecnie można porozmawiać z konsultantem, który najlepiej oceni i zaproponuje rozwiązanie skrojone do naszych potrzeb. W mieście Poznań znajdziesz je tutaj.