Publikacje

Pielęgnacja dłoni

Zadbane dłonie kobiety

Zadbane dłonie i paznokcie są wizytówką każdej kobiety. Niestety skóra dłoni narażona jest na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, takich jak wiatr, niskie temperatury oraz działanie promieni UV.

Bardzo często narażamy także skórę naszych dłoni na kontakt z detergentami podczas codziennych porządków i prac domowych. Zadbane i piękne dłonie są osiągalne dla każdego, należy jedynie pamiętać o kilku zasadach.

Nawilżenie skóry dłoni

Po pierwsze rękawiczki – pamiętaj, aby zakładać je podczas sprzątania, dzięki czemu ochronisz skórę dłoni przed szkodliwym działaniem silnych środków chemicznych i detergentów, które przesuszają i powodują nieestetyczne podrażnienia skóry dłoni. Po drugie pamiętaj o codziennym nawilżaniu skóry dłoni. Odpowiednio dobrany krem sprawi, że dłonie będą odpowiednio nawilżone, a skóra miękka i przyjemna w dotyku.

Po trzecie unikaj nadmiernego eksponowania dłoni i poddawania ich działaniu słońca. Promienie UV mogę powodować szybsze starzenie się skóry dłoni. Po trzecie nie myj rąk w zbyt ciepłej wodzie i unikaj ich suszenia w strumieniach ciepłego powietrza, jeśli chcesz zachować młody wygląd skóry dłoni.