Publikacje

Piękne paznokcie każdego dnia

Wizytówka człowieka

Jak od dawna wiadomo dłonie są wizytówką człowieka. Jest to pierwszy element naszego ciała, zaraz po twarzy, który jest zauważany przez nowopoznaną osobę. Zazwyczaj gdy poznajemy kogoś nowego witamy się z nim przez podanie ręki, wtedy można poczuć np. czy skóra jest miękka i zadbana, czy też może twarda i popękana, co może świadczyć o tym, że dana osobą lubi np. dbać o siebie i ma pracę umysłową, bądź też, jak w drugim przypadku, ciężko pracuje fizycznie.

Ważne jest, więc by nasze dłonie wyglądały schludnie, gdyż potrafią o nas powiedzieć na prawdę wiele.
Poza wyglądem i gładkością skóry bardzo ważna jest również estetyka paznokci.

Najważniejsze jest to, by paznokcie przede wszystkim nie były obgryzione, ale by były równo przycięte, a także wypiłowane. Ważne jest również, by skóra wokól nich była zadbana, tzn. by skórki nie były poszarpane, czy też uszkodzone.

Długie paznokcie – jak dbać?

W przypadku kobiet dużą popularnością od wielu lat cieszy się przedłużanie paznokci Kraków. Istnieje wiele metod np. przyklejane tipsy, paznokcie przedłużane metodą żelową, czy też akrylową. Długie paznokcie nadają dłonią smuklejszy wygląd, a palce optycznie wydają się szczuplejsze i dłuższe. Nie od dziś wiadomo, że panie, ale i nie tylko panie, lubią długie paznokcie malowane na różne kolory, ale nie tylko długie paznokcie wyglądają pięknie.

Krótkie paznokcie również mogą bardzo dobrze wyglądać pod warunkiem, że są zadbane i estetyczne. Ostatnio bardzo modny stał się również manicure hybrydowy, który pozwala cieszyć się pięknie pomalowanymi, połyskującymi paznokciami przez wiele tygodni (ok. trzy tygodnie) bez odprysków.

Wygląd paznokci

Dzięki tej metodzie paznokcie wyglądają świetnie przez naprawdę długi czas, a my nie musimy ich malować, co kilka dni tylko dlatego, że lakier gdzieś odprysł, gdyż w tym przypadku takie sytuacje raczej nie mają miejsca, jeżeli manicure hybrydowy jest właściwie wykonany. Kolejną zaletą tej metody jest fakt, że od razu po pomalowaniu paznokci i ich utrwaleniu w lampie jesteśmy gotowe do wyjścia.

Nie musimy się zastanawiać, czy lakier aby na pewno już dobrze wysechł i martwić się, że przy najmniejszym dotknięciu na paznokciu zostanie niepożądany wzorek. Jest to na pewno odpowiednia metoda dla kobiet lubiacych estetyczne i nieskazitelne paznokcie.

źródło: Salon kosmetyczny Kraków Atelier Magnitica