Medycyna, zdrowie, uroda

Naturalne olejki dla zdrowia skóry twarzy

Ostatnio kosmetycznym hitem na polskim rynku stały się naturalne olejki do twarzy. Metoda olejowania włosów, twarzy, a nawet całego ciała znajduje wśród Polek coraz więcej zwolenniczek. Dziś już stosowanie olejków kosmetycznych nie jest w Polsce niczym dziwnym, ale jeszcze nie tak dawno był to wręcz „egzotyczny” sposób pielęgnacji.

Olejowanie przywędrowało do Polski z krajów arabskich

To właśnie kobiety pochodzące z arabskiego kręgu kulturowego już od setek lat polegają praktycznie tylko i wyłącznie na olejach w kwestii pielęgnacji swojej urody. Na przykład: Marokanki uwielbiają łatwo dostępny w ich kraju olej arganowy, zwany też często „płynnym złotem”. Dziś, na polskim rynku znajduje się cała gama kosmetycznych, naturalnych olejków do twarzy

Dostępne są one praktycznie w każdej aptece i większości drogerii. Kupując jednak wybrany przez nas olejek warto sprawdzić, czy na pewno jest to produkt najwyższej jakości, czy jest tłoczony na zimno, nierafinowany, a także czy w składzie wybranego przez nas produktu nie znajdują się aby pewne „ulepszacze”.

Olejki naturalne do twarzy nie należą do najtańszych kosmetyków, są to jednak produkty w 100% naturalne, które nie uczulają i zapewniają spektakularne efekty, jeśli są regularnie stosowane w procesie pielęgnacji skóry, włosów a nawet paznokci!

Naturalne olejki do twarzy – właściwości

Z tego też względu, konkretny rodzaj olejku będzie lepiej lub gorzej współgrał z naszą cerą. Tak więc, jeśli zależy Ci na optymalnym nawilżeniu, wybierz olej arganowy. Jeśli zmagasz się ze skórą tłustą, mieszaną, a trądzik jest Twoją zmorą, Twoją uwagę powinien zwrócić olej jojoba lub olej konopny.

Oba wymienione olejki posiadają silne właściwości antybakteryjne i łagodzące, a oprócz tego zapewniają skórze nawilżenie, którego tak potrzebuje.

Olej ze słodkich migdałów to świetny wybór do olejowania włosów, a olejek lawendowy nada Tobie i Twojemu otoczeniu piękną, lawendową nutę. Zdecydowanie warto wypróbować dobroczynną moc naturalnych olejków kosmetycznych!