Medycyna, zdrowie, uroda

Jaki oczyszczacz powietrza dla astmatyków

Oczyszczacz powietrza dla astmatyków – niezbędnik o którym musisz pamiętać

Oczyszczacz powietrza powinien stanowić niezbędny element wyposażenia domu każdej osoby chorej na astmę. Astmatycy są szczególnie narażeni na szkodliwe działanie alergenów, które otaczają nas każdego dnia. Dlatego tak ważne jest dbanie o jakość powietrza w przestrzeni w której przebywają.

Oczyszczacz powietrza dla astmatyków to podstawa jeśli zależy nam na utrzymaniu dobrego samopoczucia i nie narażaniu się na dolegliwości takie jak kaszel czy trudności z oddychaniem. 

Jak działa oczyszczacz powietrza dla astmatyków?

Oczyszczacz powietrza dla astmatyków zawierają specjalnie wyselekcjonowane filtry, które zatrzymują szkodliwe dla organizmu substancje. Wychwytywaniu zanieczyszczeń służą dokładne czujniki. Najlepsze filtry to komplet filtrów HEPA oraz filtru węglowego. Filtry HEPA mechanicznie zatrzymują alergeny, w tym roztocza, ale także pleśń i grzyby. Filtr węglowy służy przede wszystkim neutralizacji zapachów, ale także wchłanianiu szkodliwych gazów.

Na co zwrócić uwagę wybierając oczyszczacz powietrza dla astmatyków?

jaki oczyszczacz powietrza dla astmatykowWybierając odpowiedni oczyszczacz, nie można zapomnieć o dopasowaniu jego wydajności do powierzchni, którą ma obsługiwać. Oczyszczacz powietrza dla astmatyków musi być koniecznie wyposażony w czujnik pyłów zawieszonych PM2,5, tak aby wychwytywać zalegające alergeny. Ważna jest również funkcja jonizacji, którą coraz częściej posiadają oczyszczacze powietrza dla astmatyków. 

Funkcja ta przywraca w danej przestrzeni równowagę jonową, co wpływa na poprawę samopoczucia osoby cierpiącej na tę dolegliwość i jego codzienną energię. Jonizacja poprawia też efektywność filtracji i zwiększa skuteczność oczyszczacza powietrza dla astmatyków.

Podsumowując, jeśli jesteś astmatykiem, bądź w otoczeniu masz osobę chorą, już dziś powinieneś zwrócić uwagę na oczyszczacz powietrza dla astmatyków. Astmatycy, którzy żyją w czystym, świeżym otoczeniu bez alergenów funkcjonują znacznie lepiej. A urządzenie ma nie tylko wpływ na zmniejszenie uciążliwych dolegliwości, ale również na poprawę ogólnego samopoczucia.