Publikacje

Jaka powinna być pościel dla dziecka?

Tekstylia dla małych dzieci powinny spełniać szereg wymagań, aby gwarantować bezpieczeństwo i nie wywoływać reakcji alergicznych. Łóżeczko bądź kołyska to miejsca, gdzie malec spędza większą część dnia w pierwszych miesiącach życia, dlatego tak ważne jest aby stworzyć miejsce dla zdrowego snu i bezpiecznej zabawy. 

Jak wybrać pościel dla dziecka?

Rozmiar pościeli powinien być odpowiednio dopasowany do wieku dziecka. W przypadku niemowląt i małych dzieci najpopularniejsze rozmiary to 90x120cm oraz 110x135cm. Ogromną rolę odgrywa także rodzaj tkaniny. Oprócz popularnej, czystej bawełny hitem w ostatnim czasie są pościele wykonane z niesamowicie miękkiego muślinu oraz słynnego ze swoich właściwości alergicznych włókna bambusowego. Oczywiście przed pierwszym użyciem każda tkanina powinna zostać wyprana w dedykowanym detergencie, bezpiecznym dla delikatnej skóry malucha oraz dokładnie wyprasowana.

Coraz częściej sklepy do swojej oferty wprowadzają tkaniny z dodatkiem jonów srebra, które są bakteriobójcze.

Gdzie kupować pościele dziecięce?

Pościele dziecięce w wielu wzorach, kolorach oraz rozmiarach dostępne są w sklepach znanych sieci, marketach oraz sklepach internetowych. Niewątpliwą zaletą sklepów prowadzących sprzedaż wysyłkową jest bogaty asortyment i konkurencyjne ceny. Złożone zamówienie realizowane jest w ciągu kilku dni roboczych a produkt dostarczany jest wprost do domu klienta bądź pobliskiego paczkomatu. Szeroki wybór sprawia, że młodzi rodzice bez problemu znajdą odpowiednią wersję pościeli zarówno dla chłopca jak i dziewczynki.

Kompletując wyprawkę warto zwrócić uwagę na kompletne zestawy, w których skład wchodzi rożek, ochraniacz do łóżeczka, pościel oraz wsady. Komplety dostępne są w atrakcyjnych cenach. Często do zestawu dopasować można różne inne elementy jak na przykład prześcieradło na przewijak, kosz na zabawki bądź ręcznik kąpielowy.

Przy zakupie warto zwrócić uwagę na sposób zapinania pościeli. Tradycyjne guziki mogą stwarzać ryzyko połknięcia, dlatego zdecydowanie lepszym wyborem będą modele z krytym zamkiem bądź specjalną zakładką wykonaną z materiału.

Zobacz pościele dla dzieci: https://tamaja.pl/posciel-dla-dziecka