Medycyna, zdrowie, uroda

Jak znaleźć dobry dom seniora we Wrocławiu?

Domy seniora w Polsce

W życiu każdego syna czy córki nadchodzi moment, gdy musi zdecydować, co zrobić ze swoimi starszymi już, nieco niedołężnymi rodzicami. Choć to rozwiązanie coraz mniej popularne, niektórzy decydują się zamieszkać razem z sędziwymi rodzicami. Niestety, w wielu wypadkach praca zawodowa albo warunki mieszkalne nie pozwalają na kolejnych domowników. W ostatnich dziesięcioleciach pojawiła się doskonała alternatywa, z której korzysta coraz więcej młodych.

Rodzice w domu starców

Starszych ludzi lokuje się w tzw. domach starców, gdzie otrzymują odpowiednią opiekę. O korzystny pobyt dba wykwalifikowana kadra, która jest na każde skinienie starszej osoby. W każdym mieście wojewódzkim można znaleźć dobry dom seniora. Wrocław ma takich miejsc na pęczki. Zanim jednak zdecydujemy się umieścić rodzica w takim miejscu, musimy zbadać, czy w danym domu spokojnej starości panują dobre warunki i życzliwa atmosfera.

Pierwszym krokiem jest zasięgnięcie informacji o poszczególnych ośrodkach. Najprościej jest sprawdzić opinie w internecie lub popytać wśród znajomych. Poczta pantoflowa zawsze się sprawdza. Gdy już znajdziemy kilka dobrze prosperujących domów spokojnej starości, odwiedźmy każdy.

Czasami komentarze w internecie mogą być wyolbrzymione lub przesadzone. Najlepiej jest zobaczyć na własne oczy, co oferuje dany dom seniora Wrocław – jako jedno z największych miast w Polsce – będzie na naszą korzyść.

Legalny dom spokojnej starości

Kolejnym krokiem jest zbadanie, czy wybrany dom spokojnej starości jest legalnie zarejestrowany. Porozmawiać z opiekunkami oraz pracownikami. Zaobserwować, jak traktowane są starsze osoby przez kadrę. Zastanowić się, czy nasze miesięczne finanse będą w stanie pokryć pobyt rodzica. Nie zapominajmy też o najważniejszej osobie – ojcu lub matce, których oddajemy do domu seniora.

To do nich należy ostateczna decyzja: czy dany ośrodek im odpowiada. To oni będą spędzali tu najwięcej czasu. Nie ma niczego obraźliwego w oddaniu rodzica do domu spokojnej starości. Na obszarach miejskich takie rozwiązanie jest coraz częściej praktykowane.

Dobry dom seniora we Wrocławiu to Phm.pl/phmim/index.php/nowe-spojrzenie-na-potrzeby-seniora