Publikacje

Auschwitz tours wycieczki do obozu zagłady

Co byście zrobili, gdyby ktoś zaproponował Wam wycieczkę do obozu zagłady? Jakie byłoby pierwsze Wasze skojarzenie? Pewnie nie najlepsze i na pewno nie bylibyście chętni, aby zwiedzać takie miejsce. Jednak, gdyby zaproponować Wam Auschwitz tours, to już cała sprawa wygląda zupełnie inaczej. Oświęcim i „najpopularniejszy” obóz zagłady znajdujący się w tym mieście, to miejsce, które trzeba odwiedzić, aby zdać sobie sprawę z pewnych rzeczy.

Auschwitz Tours – zaczynamy w Krakowie

Auschwitz-Birkenau Tour rozpoczynają się z reguły w Krakowie. Bardzo dużo biur podróży z tego miasta ma w swojej ofercie takie wycieczki historyczne. Rozpoczynają się one w umówionym miejscu, na ogół przy biurze podróży lub w jego okolicach.

Chodzi o takie miejsce, gdzie bez problemu może wjechać duży autokar zabierający turystów na takie zwiedzanie. Podróż z samego serca Małopolski do Oświęcimia nie jest długa.

Musicie się jednak nastawić, że takie wycieczki Auschwitz tours zajmują praktycznie cały dzień. Samo zwiedzanie obozu zajmuje kilka godzin. Jest to bardzo rozległy teren i jest tam co zwiedzać.

Auschwitz-Birkenau Tour – wizyta w obozie

Głównym celem wszystkich wycieczek jest Brzezinka, czyli Auschwitz II – Birkenau. W dawnych czasach, kiedy jeszcze naziści sprawowali tutaj władzę taka krążyła tutaj oficjalna nazwa. Trzeba bowiem wiedzieć, że Auschwitz składało się z trzech głównych części.

Pierwsza część zwiedzania prowadzi właśnie do Brzezinki. Przewodnik rozpoczyna swoją prezentację na ogół od krótkiego przypomnienia losów II wojny światowej oraz od napisu „Arbeit macht frei”, który stoi nad bramą obozową. To właśnie jego podziwiali wszyscy więźniowie łudzący się, że jeszcze będą mogli wyjść na wolność. Potem w dalszym ciągu zwiedza się poszczególne bloki więzienne.

Turyści mają szansę zobaczyć celę więzienną św. Maksymiliana Marii Kolbe. Brzezinka była tym miejscem, gdzie umieszczone były komory gazowe i krematoria. Co jeszcze znajduje się w tej części muzeum? Warto osobiście się o tym przekonać podczas zwiedzania z krakowskim przewodnikiem.

O szczegółach Auschwitz tours przeczytasz na stronie biura: http://cracowvisit.com/auschwitz-birkenau-krakow-tours.html