Publikacje

5 języków miłości metoda która działa

Miłość można wyrazić na tysiące sposobów. Jest to stan pożądany przez wszystkich. O miłości piszą najznamienitsi artyści pióra. To właśnie ona przechodziła przez różne stadia zrozumienia. To głębokie uczucie jest siłą budującą, ale czy aby na pewno? Czy miłość można zrozumieć?

Czy odbieramy ją na swój indywidualny sposób? Czy można się nauczyć języka miłości i tworzyć relacje partnerskie oparte na dojrzałym pojmowaniu? W książce „5 języków miłości” autor Gary Chapman skupia się na zagadnieniach mających ułatwić budowanie pełnej dojrzałej więzi, opartej na zrozumieniu potrzeb drugiej osoby.

Wyrażanie afirmatywne, czyli gra w moc pozytywnych słów.

Okres miłosnego zauroczenia mija zazwyczaj po dwóch latach wspólnych doświadczeń. Umysł zaczyna zwalniać, a różowe okulary przez które oglądaliśmy partnera zaczynają zmieniać kolor. Proza życia wita szerokimi ramionami. Zaczynamy zauważać w partnerze lub partnerce pewne „niedociągnięcia”.

On zostawia skarpetki, gdzie popadnie, a ona w magiczny sposób zaczyna irytować swoim narzekaniem. Skupiamy się na negatywnych stronach i związek zaczyna cierpieć. 5 języków miłości rozpoczynamy od wyrażeń afirmatywnych. Koncentrujemy uwagę na pozytywnych aspektach drugiej strony.

Ta zabawa wciąga nas w naukę doceniania detali. Chwalimy partnera dając mu w ten sposób do zrozumienia, że jest wciąż ważny. Podlewając słowami ogród wzajemnej miłości.

Dobry czas, czyli lekcja uważności we dwoje.

5 języków miłości wciągają w swoją czasoprzestrzeń na dobre. Dobry czas to proste i jednocześnie przyjemne zadania, które uczą jak słuchać. Jak być w obecności z drugą osobą. W tym etapie gry stworzycie własną enklawę uważności. Jeżeli przyłożycie się sumiennie cały świat rozsypie Wam płatki miłości pod stopy.

Przyjmowanie podarunków, czyli kreatywna spontaniczność.

W tej części gry przypominamy sobie jak to jest być spontanicznym. Partnera i partnerkę można obdarować na milion sposobów. Idąc ulicą zerwać kwiat z pobliskiego drzewa magnoli i wpleść jej we włosy. Podarować mu bilet do kina na jakiś męski film. Zabawa w przyjmowanie podarunków rozwija partnerską spontaniczność i wprowadza radosne uniesienie, które jest warte najszczerszej pielęgnacji.

Drobne przysługi, zrobię to dla Ciebie.

5 języków miłości to gra przyjemna i wymagająca. W tej części przygody uczysz się jak stawić czoło tym wymaganiom. Krok po kroku poprzez odpowiednie zadania nauczysz się wykonywać przysługi czerpiąc z tego radość, która zbuduje silny i stabilny fundament pod partnerstwo.

Dotyk jako przyjemny deser we dwoje

Kiedy już wszystko co trzeba zostało wypowiedziane i wysłuchane, to przychodzi czas na dotyk w najpiękniejszej formie. Zadania do wykonania będą rozbudzać fizyczną i emocjonalną więź. Dotyk otwiera bramy nieba, to w dotyku jest niewidzialna siła, która w ciszy mówi kocham Cię.

Więcej przeczytasz na stronie: https://pudelkodlapar.pl/gra_dla_par_ktora_dziala